Logo
Jarosław Hampel

Starty Polaków w weekend: Hampel utrzymuje prowadzenie w żużlowych mistrzostwach Europy

Jarosław Hampel zachował minionego weekendu fotel lidera klasyfikacji generalnej żużlowych mistrzostw Europy, mimo gorszego występu podczas drugiego z czterech zaplanowanych na ten rok turniejów.

Jarosław Hampel Jarosław Hampel

Polakowi nie szło na krótkim torze w niemieckim Gustrow - nie przebrnął fazy zasadniczej. Zdobywając 8 punktów zakończył rywalizację na 8. miejscu. Inni biało-czerwoni spisali się jeszcze słabiej. Krzysztof Kasprzak zajął 11. pozycję, a Piotr Pawlicki dopiero 15.

Co ciekawe, w tabeli łącznej sezonu przewaga Hampela zmniejszyła się tylko o jeden punkt. Były dwukrotny wicemistrz świata teraz wyprzedza o 3 oczka najgroźniejszego rywala Jest nim Leon Madsen.

Antoszewski dwukrotnie na podium w Swift Cup Europe
Jan Antoszewski w Swift Cup Europe Jan Antoszewski
Jan Antoszewski zdobył kolejne dwa podia w organizowanym przez Węgrów europejskim pucharze Suzuki Swift.

Poznaniak, który jak Hampel przewodzi klasyfikacji generalnej sezonu, startował na torze Slovakia Ring. W kwalifikacjach nie spisał się rewelacyjnie, kończąc je na 8. pozycji. Ale w wyścigach było już dużo lepiej.

Podczas pierwszych zawodów zajął 3. miejsce, podczas drugich uplasował się na 2. lokacie.

Kolejne trzy punkty Łaszkiewicza w Octavia Cup

Maciej Łaszkiewicz drugi raz z rzędu zdobył 3 punkty w eliminacji czeskiego pucharu Skody Octavii.

Polak zajął 9. miejsce w drugim wyścigu. W pierwszym nie wziął udziału.