Logo
Kuba Śmiechowski w ELMS

Starty Polaków w weekend: Śmiechowski wicemistrzem ELMS

Minionego weekendu Kajetan Kajetanowicz zajął 4. miejsce w WRC 2 na mecie Rajdu Hiszpanii (Katalonii). Sukces w sportach motorowych na arenie międzynarodowej odniósł także Kuba Śmiechowski, ścigający się w Europan Le Mans Series.

Kuba Śmiechowski w ELMS Martin Hippe i Kuba Śmiechowski

Polak wspólnie ze swoim niemieckim zmiennikiem Martinem Hippe wygrał prototypem Ligiera wystawianym przez polski zespół Inter Europol Competition kończące sezon 4-godzinne zawody na portugalskim torze Portimao w kategorii LMP3.

Śmiechowski jednocześnie zdobył tytuł wicemistrza ELMS w swojej klasie. Gratulujemy!

Błażusiak czwarty w przedostatniej rundzie World Enduro Super Series

Tadeusz Błażusiak uplasował się na 4. pozycji w przedostatnich tegorocznych zawodach prestiżowego cyklu World Enduro Super Series - szwedzkiej imprezie Gotland Grand National, rozegranej w wielkim błocie.
Tadeusz Błażusiak w World Enduro Super Series Tadeusz Błażusiak
Popularny "Taddy" jest teraz czwarty także w klasyfikacji generalnej sezonu. I ma realne szanse jeszcze awansować na podium. O wszystkim zdecydują listopadowe zawody Red Bull Knockout na plaży Scheveningen w Holandii.

Podium Basza w Mistrzostwach Włoch GT
Karol Basz Karol Basz w Mistrzostwach Włoch GT
Karol Basz zdobył kolejne podium w Mistrzostwach Włoch GT.

Startując Lamborghini Huracanem GT3 razem z Włochem Vito Postiglione, były mistrza świata w kartingu ukończył na 3. miejscu wieńczący sezon, ulewny wyścig na torze Mugello.

Mogło być jeszcze lepiej, gdyby polsko-włoska załoga nie musiała spędzić dodatkowych 10 sekund w pit-stopie. Była to niejako "kara" za wcześniejsze sukcesy.

Dzień wcześniej Basz zajął 5. pozycję w pierwszym wyścigu weekendu, rozegranym na suchej nawierzchni. W tamtych zawodach wizyta samochodu naszego rodaka w boksach została odgórnie przedłużona aż o 25 sekund.

2018-10-29 - .

0

Komentarze do:
Starty Polaków w weekend: Śmiechowski wicemistrzem ELMS