Logo
Piotr Więcek w Formule Drift

Starty Polaków w weekend: Więcek wygrał w Formule Drift

Minionego weekendu Kajetan Kajetanowicz zajął 4. miejsce w WRC 2 podczas Rajdu Turcji. Świetną jazdę na arenie międzynarodowej zaprezentował też inny polski kierowca - Piotr Więcek. 28-latek zwyciężył zawody amerykańskiej Formuły Drift.

Piotr Więcek w Formule Drift Piotr Więcek świętuje zwycięstwo

Płocczanin był najlepszy w Teksasie. W finale pokonał za kierownicą Nissana Silvia S15 mistrza serii i lidera klasyfikacji generalnej sezonu, a zarazem swojego zespołowego partnera, Irlandczyka Jamesa Deane'a.

W tabeli łącznej nasz rodak pozostał na 3. pozycji.

Hampel wicemistrzem Europy w jeździe na żużlu

Jarosław Hampel zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w jeździe na żużlu.

Podczas ostatniego turnieju w sezonie, rozegranego na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polak miał atakować złoto, ale nie był w stanie nawiązać walki z liderem generalki Leonem Madsenem. Duńczyk wygrał wszystkie swoje biegi, w tym finał.
Jarosław Hampel Jarosław Hampel
Hampel też dostał się do finału, lecz zajął w nim ostatnie miejsce. Na podium stanął za to startujący z "dziką kartą" Kacper Woryna. Rewelacyjny 22-latek był trzeci.

W pewnym momencie Hampela prześcignął w tabeli łącznej sezonu jeszcze Robert Lambert, jednak Brytyjczyk ostatecznie przegrał z naszym rodakiem o 4 punkty.
Karol Basz Karol Basz w Lamborghini Super Trofeo Europe
Wygrana Basza w Lamborghini Super Trofeo Europe

Karol Basz odniósł następne zwycięstwo w europejskiej edycji pucharu Lamborghini Super Trofeo.

Były mistrz świata w kartingu zaliczył niemal perfekcyjny weekend na torze Nurburgring. Wygrał swoje kwalifikacje, następnie razem ze zmiennikiem Vito Postiglione triumfował w pierwszym wyścigu. Do pełni szczęście zabrakło tylko wygranej w drugich zawodach, które polsko-włoski duet ukończył na drugim miejscu.
Karol Urbaniak w Renault Clio Cup Central Europe Karol Urbaniak
Znakomicie poradził sobie również Andrzej Lewandowski, który wspólnie z nowym partnerem, Niemcem Philippem Wlazikiem, zwyciężył oba wyścigi w klasie AM.

Słabo wypadł jedynie Grzegorz Moczulski, dwukrotnie lądując w AM poza czołową dziesiątką.
Gosia Rdest Gosia Rdest w GT4 European Series
Basz i Postiglione przewodzą klasyfikacji łącznej z 10-punktową przewagą. Do końca sezonu pozostały już tylko zawody w Vallelundze.

Zwycięstwo Urbaniaka w Renault Clio Cup Central Europe

Karol Urbaniak odniósł kolejny triumf w Renault Clio Cup Central Europe.

Puchar, w którym startuje wielu Polaków, zorganizował zawody na torze Hockenheimring. Nasi rodacy odgrywali pierwszoplanowe role przez cały weekend.
Wójcik Racing Team w EWC Wójcik Racing Team w EWC
Zaczęło się od wygranej Alberta Legutki w kwalifikacjach. Urbaniak zajął w nich 5. miejsce.

W pierwszym wyścigu prowadzili obaj, ale ostatecznie nie zwyciężył ani jeden, ani drugi. Legutko był drugi, natomiast Urbaniak po błędzie uplasował się dopiero na 10. pozycji.

Były dwukrotny mistrz Kia Lotos Race (aktualnie Kia Platinum Cup) odbił sobie to niepowodzenie w drugim wyścigu, zapisując go na swoje konto. Na podium stanął i Legutko, który tym razem zajął 3. miejsce.

Urbaniak jest trzeci w generalce, a Legutko piąty.

Rdest zakończyła sezon w GT4 European Series

Na Nurburgringu można było oglądać w akcji także Gosię Rdest, kończącą sezon w GT4 European Series.

Polka i jej szwajcarski zmiennik Cedric Freiburghaus startujący Audi R8 LMS GT4 zajęli 9. miejsce w klasie Pro-Am na mecie sobotniego wyścigu. Wynik mógł być lepszy, gdyby nie kara przejazdu przez aleję serwisową za przekroczenie w niej prędkości.

W niedzielę Rdest niestety w ogóle nie wsiadła do samochodu. Jadący na pierwszej zmianie Freiburghaus rozbił go.

W klasyfikacji końcowej sezonu Gosia uplasowała się na 16. lokacie w Pro-Am.

Wójcik Racing Team tuż za czołową dziesiątką na inaugurację nowego sezonu EWC

Paweł i Marek Szkopkowie oraz Paweł Górka jadący Yamahą R1 zespołu Wójcik Racing Team zajęli 11. miejsce w pierwszej rundzie sezonu 2018/2019 motocyklowych mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych - 24-godzinnych zawodach Bol d'Or rozegranych na francuskim obiekcie Paul Ricard.

Polskie trio pokonało 675 okrążeń, o 23 mniej niż zwycięzcy.

Na 16. miejscu sklasyfikowano drugą załogę Wójcik Racing Team: Kamila Krzemienia, Adriana Paska i Austriaka Philippa Steinmayra.

Niestety, zmagań nie ukończyli Bartłomiej Lewandowski i Daniel Bukowski, reprezentujący wspólnie z Niemcem Arnaudem Friedrichem ekipę LRP Poland. Załoga odpadła przez awarię silnika w BMW S1000RR.