Logo
Button mistrzem Super GT

Weekend w motorsporcie: Button mistrzem Super GT

W dobiegający końca weekend Formuła 1 rozegrała przedostatnią rundę sezonu 2018. Tymczasem jej mistrz świata sprzed dziewięciu lat Jenson Button wygrał prestiżowy japoński cykl Super GT.

Button mistrzem Super GT Button mistrzem Super GT

Brytyjczyk zdobył tytuł od razu w pierwszym roku startów, wspólnie z Naokim Yamamoto - który dwa tygodnie wcześniej został najlepszym kierowcą Super Formuły, japońskiej serii wyścigowej jednomiejscowych bolidów.

Button i Yamamoto wywalczyli mistrzostwo swoją Hondą NSX-GT, chociaż zwyciężyli tylko jedną z ośmiu rund sezonu.

Przed finałowym wyścigiem remisowali w liczbie punktów z duetem Nick Cassidy / Ryo Hirakawa, jeżdżącym Lexusem LC 500. Oznaczało to, że po najwyższy laur sięgnie załoga, która uplasuje się wyżej w ostatnich zawodach, rozegranych na torze Twing Ring Motegi.

Button i Yamamoto zdobyli w nich podium, a rywale zajęli 4. miejsce.
Pod koniec wyścigu Button był pod presją Hirakawy, ale finiszował 1,576 sekundy przed konkurentem.

Na mecie szczęśliwy 38-latek powiedział, że zdobycie mistrzostwa w Super GT za pierwszym podejściem jest dla niego równie wielkim osiągnięciem, co tytuł w F1.