Logo
MotoGP

Weekend w motorsporcie: Dovizioso zwycięża w MotoGP

Minionego weekendu oczy większości fanów sportów motorowych były zwrócone na motocyklową serię MotoGP, która rozegrała Grand Prix Czech. Wyścig u naszego południowo-zachodniego sąsiada wygrał Andrea Dovizioso.

MotoGP - skrót GP Czech

Wicemistrz świata odniósł drugie zwycięstwo w sezonie na swoim Ducati.

MotoGP MotoGP

Włoch najpierw zdobył pole position (pierwszy raz od 2016 roku), następnie utrzymał się na czele stawki w wyścigu po emocjonującym pojedynku z dwójką utytułowanych Hiszpanów: zespołowym partnerem Jorge Lorenzo oraz aktualnym mistrzem świata Markiem Marquezem (Honda).

"Doviego" atakował też rodak Valenino Rossi - i dwukrotnie wysuwał się na prowadzenie. Jednak gwiazdor Yamahy ostatecznie w ogóle nie stanął na podium. Finiszował czwarty. Na pocieszenie jako pierwszy zawodnik w historii Motocyklowych Mistrzostw Świata przekroczył barierę 6 tysięcy zdobytych punktów.
Ducati świętowało dublet, bo drugi dojechał Lorenzo. Z kolei Marquez choć pierwszy raz tego roku stanął tylko na najniższym stopniu podium, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Po 10 z 19 eliminacji wyprzedza drugiego Rossiego o 49 punktów.
Drift Masters European Championship Drift Masters European Championship
Dovizioso awansował na trzecią pozycję, ale jego strata do lidera to aż 68 oczek.

Kristoffersson nie do pokonania w rallycrossie

Johan Kristoffersson odniósł kolejne zwycięstwo w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata, zapisując na swoje konto zawody w Kanadzie. Po 7 rundach sezonu obrońca tytułu ma na koncie 6 triumfów.

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata - skrót finału zawodów w Kanadzie

Kierowcy Volkswagena Polo R początkowo nie szło na torze Trois-Rivieres, jednak z czasem się pozbierał i znowu zdominował rywalizację.

W kwalifikacjach wygrał o jeden punkt z Sebastienem Loebem. Potem w swoim stylu nie dał szans konkurentom w półfinale oraz finale.

Obok Szweda na podium stanął duet Peugeota. Drugi był jego rodak Timmy Hansen, trzeci Loeb.

Dwie wygrane Czecha w słowackich zawodach GSMP

Do zmagań przystąpili również kierowcy startujący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Cykl GSMP ścigał się na Słowacji, a zwyciężył dwukrotnie Czech - Veroslav Cvrcek Jr (Skoda Fabia S2000).

Mistrz Polski Waldemar Kluza (Skoda Fabia S2000) musiał zadowolić się pozycjami 5-4, ale nadal przewodzi klasyfikacji łącznej. Ma 9 punktów przewagi nad Michałem Ratajczykiem (Mitsubishi Lancer Evo VII).

Deane najlepszy w Drift Masters European Championship

James Deane wygrał w stolicy Łotwy - Rydze zawody Drift Masters European Championship, polskiej ligi driftingowej o europejskiej randze.

Irlandczyk pokonał w finale Grzegorza Hypkiego. Na podium stanął również Krzysztof Romanowski.

Deane przewodzi punktacji. Kierowca Nissana Silvii S14 jest także mistrzem i liderem klasyfikacji generalnej amerykańskiej Formuły Drift.